Петиция до Европейският парламент – без дискриминация в ставките на програма „Еразъм+“

Share

1554631_10152171395599853_94204721_nЗащо това е важно
 
Стартира петиция за равно заплащане на възнаграждение европейските граждани по програма „Еразъм+”, без дискриминация въз  основа на тяхната локация
 
Защо заплащането на професор в Португалия, следва да бъде по-малко от заплащането на техник в Австрия ? Защо мениджър в Полша трябва да получи по-малко от една секретарка във Франция?
Това са само няколко примера  за фиксирани ставки ,  посочени за проектите на програма „  Еразъм +. Разликата се основава на географското местоположение ( вж. стр. 115 от рководството на програма „Еразъм +“) . Без значение какво правиш, без значение на качеството Ви на работата ,  резултатите, които постигате и Вашите отговорности ,  Вие трябва да се поддържате по-нисък жизнен стандарт. Това е едно нещо, за хора от различни страни, за да питат за различни възнаграждения , но съвсем друго е да налагат такива правила.
Такава диференциация е ясна форма на дискриминация , основана на географско положение и гражданство/националност. Това представлява нарушение на член 21.2  от Хартата на основните права на Европейския съюз:  „В областта на прилагане на Договорите и без да се засягат техните особени разпоредби, се забранява всяка форма на дискриминация, основана на гражданството. В обхвата на приложение на Договорите и без да се засягат техните особени разпоредби, се забранява всяка дискриминация,  основана на националност , се забранява. „. Това не върви добре с усилията на Европейската комисия за насърчаване на свободното движение, особено в рамките на дебата за българските и румънските емигранти след началото на 2014 година.
Разходи като дневни или пътни разходи са напълно оправдани по икономически причини , като например разстояние, ниво на цените в съответната страна , и т.н.  Въпреки това , разходите на възнаграждение на хората трябва да бъдат изрично оценявани въз основа на качество и принос за постижения , а не върху географско положение . В противен случай, колкото сте по-ниско в таблицата (в таблицата сфиксираните ставки), толкова по- дискриминирани сте, няма значение , дали вие вършите същата работа по-добре , отколкото вашите връстници и колеги от горния край на таблицата Такава диференциация не може да бъде на основата на икономическа обосновка по географски признак (например жизнения стандарт ) , защото стандарта на живот на хората, може да варира дори и на една и съща територия (държава или регион) . Ако има някаква икономическа логика , идваща от статистиката , въз основа на страните , следващата стъпка ще бъде да добавите колона пол по държави (в таблицата), защото статистически жените стават 16% по-малко от мъжете в ЕС (книга на Европейската комисия „Справяне заплащането на половете празнина в Европейския съюз “ ) .
Повече за петицията:
https://secure.avaaz.org/en/petition/The_European_Parliament_Discontinue_the_European_citizens_discrimination_based_on_their_location/